Odatv yazdı Candan kardeşlerin babası ilk kez ortaya çıktı: Harekete geçti

Candan Kardeşler olarak tanınan Bahar Candan ve Nihal Candan’ın sazan sarmalı yöntemiyle çok sayıda kişiyi dolandıran bir suç örgütünün mensubu olduğu ve örgütün gizli kasası oldukları yönünde iddialar bulunuyordu. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Alisya Bahar Candan, kamuoyunda Nihal Candan olarak bilinen Gülnihal Çiçek ile Hacı İsrafil Sağlam hakkında, “suç gelirlerinin aklaması” suçundan tutuklama kararı verildi.

BABA HAKAN CANDAN İLK KEZ ORTAYA ÇIKTI

Candan Kardeşler’in babası Hakan Candan ise, hakkında yapılan haberler için erişim engeli aldırdı.

Odatv’nin, “Nihal Candan ve Bahar Candan gözaltında… Baba Hakan Candan’ın paylaşımlarına inanamayacaksınız” başlıklı yazısına engel getirten baba Candan, kızları ile ilgili hiçbir hamlede bulunmayarak sonrasında bir açıklama dahi yapmamıştı. Baba Hakan Candan ilk kez bu şekilde ortaya çıktı.

Akademisyen olan baba Hakan Candan’ın erişim engeli başvurusunda ise şu ifadeler kullanıldı:

“Hakan CANDAN, kamuoyunda “Candan Kardeşler” olarak bilinen ve Küçükçekmece CBS tarafından
yürütülen bir soruşturma kapsamında tutuklanan Nihal CANDAN ve Bahar CANDAN’ın babasıdır. Candan Kardeşlerin tutuklanması ve bu durumun kamuoyu ve medyada büyük yankı uyandırması ile birlikte müvekkil Hakan CANDAN hakkında basında birçok haber yapılmış, müvekkilin Anayasa ile güvence altına alınan haklarının zedelenmesi sebebiyle işbu talepte bulunma zorunluluğumuz meydana gelmiştir. Yapılan Haberler Gerçeği Yansıtmamakla Birlikte, Müvekkilin Kişilik Haklarını İhlal Etmektedir. Müvekkil Hakan CANDAN hakkında, kızları hakkındaki soruşturmanın gündeme gelmesinden itibaren sıkça haberler yapılmıştır. Bu haberlerin birçoğu, gerçeği yansıtmamakla birlikte müvekkilin sosyal yaşantısını etkilemekte ve onun kişilik haklarını zedelemektedir. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir